Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

ukąszenie kleszcza groźne dla kotów wychodzącychWiosna, lato i jesień stanowią okres kiedy nasze koty narażone są na zetknięcie się z groźnym pasozytem jakim są kleszcze.  Wydaje się pozornie, że kleszcze są groźne głównie dla psów, które codziennie wyprowadzamy na spacer do parku, na trawę. Jednak również koty narazone są na ukąszenie kleszcza. Szczególnie dotyczy to kotów wychodzących. Jednak może się zdarzyć, że kleszcz ugryzie także kota, który nigdy nie wychodzi z domu.  Możemy go przynieść na ubraniu, butach lub może dostać się na balkon lub parapet okna.

 

 

Moja znajoma znalazła kleszcza u swojego kota, który nigdy nie wychodzi z domu. Balkon ma dokładnie zabezpieczony siatką i mieszka na 7 piętrze. Więć skąd ten kleszcz. Kot nam raczej nie powie. Może przyniosła go na butach. Jej koty wychodza z nią na klatkę schodową, gdy odwiedza sąsiadów i moze tam zabłąkał sie kleszcz.

Kleszcz jest pajęczakiem, którego jednym z żywicieli może byc kot. żywi sie krwią przysysając się do skóry zwierzęcia. Przy tym wpuszcza do krwi zywiciela środek znieczulający dlatego zwierzę nie czuje nawet ukąszenia kleszcza. Kleszcz długo wędruje po ciele człowieka lub zwierzęcia szukając odpowiedniego miejsca. Dlatego znajduje się je często w osloniętych miejsach, pod ubraniem.

Kleszcze lubią miejsca gdzie skóra jest delikatna i u zwierząt przewaznie umiejscawiają się w okolicach głowy i szyi. Samica kleszcza pozostje przyssana przez okres od 5 do 14 dni.

 

Kleszcze najczęsciej spotyka się wzdłuż leśnych ścieżek, w stogach siana, lecz także w trawie, w parkach. Atakują nie tylko latem. Można je znaleźć nawet w środku zimy, po krótkim ociepleniu. Czychaja na ofiarę wspinając się na rośliny, np. trawy.

 

Kleszcz przenosi groźne bakterie i pierwotniaki, które są przyczyna powaznych chorób u człowieka i zwierząt. Dlatego niezbędne jest zabezpieczanie naszego kota przed tymi pasożytami. Najlepszym sposobem zabezpieczania kota są preparaty w sprayu lub zakraplane na skórze. Nawet jeśli twój kot nie wychodzi należy go regularnie odrobaczać i stosować preparaty przeciw pchłom i kleszczom.

 

Jak usunąć kleszcza u Twojego kota?

 

Nie wolno go wyrywać na siłę, gdyż pozostawiony w skórze organ gębowy owada może powodować owrzodzenia. Nie wolno też, wbrew ludowym porzekadłom, smarowacc kleszcza maslem lub tłuszczem. Powoduje to, że kleszcz wpuszcza swoją krew i toksyny do organizmu czlowieka lub zwierzęcia.

 

Kleszcza należy usunąć pensetą wykręcając go - obojętne w jakim kierunku.

 

Ważne jest aby nie robić tego golymi rękami lecz koniecznie w gumowych rękawiczkach.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.