Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

koty kotkiKubuś z biblioteki

Nie tak dawno pisaliśmy w KOCIE o książce Vicki Myron i Breta Wittera "Dewey. Wielki kot w małym mieście", ukazującej historię kota, który zamieszkał w jeden z amerykańskich bibliotek i stał się ulubieńcem całego miasteczka. Okazuje jednak się, że takie "biblioteczne" koty żyją nie tylko w USA i wcale nie trzeba ich szukać aż tak daleko...
W styczniu w "Gazecie Wyborczej" pojawił się cykl artykułów, który rozsławił Kubusia - kota rezydującego w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach. Jak Kubuś tam trafił? Jesienią 2003 roku jeden z czytelników przyniósł maleńkiego, trzęsącego się z zimna kotka, którego znalazł pod drzwiami biblioteki. Panie bibliotekarki troskliwie się nim zajęły i zaczęły szukać mu domu. Ponieważ nikt nie odpowiedział na nich apel, w końcu postanowiły, że kot zostanie w bibliotece.
Kubuś okazał się stworzony do roli kota bibliotecznego. Witał się z czytelnikami, pozwalał się głaskać, spacerował między półkami. Dzięki niemu w bibliotece zrobiło się pogodniej, sympatyczniej, ludzie zaczęli tu częściej zaglądać, robić kotu zdjęcia, czytać na miejscu książki i czasopisma - z Kubusiem na kolanach oczywiście.


Pod koniec ubiegłego roku ktoś przysłał do dyrektor miejskiej biblioteki maila. Osoba podpisująca się jako "Czytelniczka" poskarżyła się, ze cierpi na alergię, a każda wizyta w bibliotece jest teraz dla niej niebezpieczna ze względu na obecność kota. Zagroziła, że jeśli jej stan zdrowia się pogorszy, pozwie bibliotekę do sądu i zażąda odszkodowania. Pani dyrektor poważnie potraktowała list i po konsultacjach z radcą prawnym oraz pracownikiem bhp i -mimo protestów bibliotekarek i czytelników - nakazała usunięcie kota z biblioteki. Kubusia zabrała do siebie jedna z bibliotekarek, ale kot nie czuł się dobrze w nowym domu, tęsknił, nie chciał jeść ani pić.
Decyzja dyrektor biblioteki wywołała prawdziwą burzę. Czytelnicy zaczęli walczyć o to, aby Kubuś wrócił tam, gdzie był szczęśliwy i gdzie przynosił radość innym. Zbierali podpisy pod petycją, zainteresowali sprawą media. O Kubusiu pisały gazety, mówiła o nim telewizja. No i udało się! Okazało się, że prezydent Tychów nie ma nic przeciwko temu, aby Kubuś mieszkał w miejskiej bibliotece, a państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Tychach zapewnił, że jest to zgodne z przepisami. 9 stycznia Kubuś wrócił do swoich przyjaciół i ukochanych miejsc. Jak to dobrze, że zwyciężyła miłość do zwierząt i zdrowy rozsądek.

oprac: mau

KOT 2 - luty 2009
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.