Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

koty i kotki

Partia kotów

Na polskiej scenie politycznej mamy mnóstwo partii, z których każda chce dobrze, tylko ciągle jakoś im nie wychodzi. Zaczęłam zastanawiać się, co jest przyczyną tych niepowodzeń i doszłam do wniosku, że problemem jest czynnik tu ludzki - ułomny z założenia, podatny na korupcję i zmiany pogody, niestabilny i na dodatek najczęściej niezbyt urodziwy. Natychmiast też przyszło mi do głowy proste rozwiązanie: założę Partię Kotów! Koty to gatunek ze wszech miar rozumny i śliczny, który wie, jak zadbać o dobrobyt - swój i wszystkich będących po ich stronie. Ludzie dość się już narządzili i ich kredyt zaufania wyczerpał się, jeśli nie tysiące, to z pewnością setki lat temu.
Przystąpiłam więc do pisania programu w imieniu swojego kota, który akurat był bardzo zabiegany (leżąc, co prawda, ale nie łapmy się za słówka):

 

 1. Każdy kot ma prawo do samostanowienia. Jeżeli zatem postanowi zamieszkać z którymś z obywateli, obywatel ma obowiązek przyjąć tę decyzję z szaloną radością i obłąkańczym entuzjazmem.
 2. Państwo zapewni kotom bezpłatne dostawy najwyższej jakości karmy. Raz w miesiącu każdy opiekun kota ma obowiązek składać oświadczenie dotyczące preferowanych w danej chwili przez kota smaków karmy (lista smaków dostępna na stronie internetowej). Możliwe jest też składanie zamówień specjalnych na np. na rybki, wołowinkę, wątróbkę lub co też tylko sobie kot wymarzy.
 3. Każdemu obywatelowi przysługiwać będzie jednorazowe kuwetkowe (w wysokości 1000 PLN netto) na każdego kota, który postanowi z nim zamieszkać.
 4. Dzień pracy wszystkich obywateli trwać będzie maksymalnie dwie godziny, gdyż miejsce obywatela jest w domu, gdzie w każdej chwili może być potrzebny do miziania/drapania za uszkiem/karmienia/pojenia/wymiany żwirku/innych czynności niezbędnych do zapewnienia kotu godnych warunków życia. Sama praca w życiu obywatela potrzebna jest jedynie do tego, by obywatel miał czas stęsknić się za kotem, gdyż tęsknota znajduje bezpośrednie przełożenie na zapał, z jakim obywatel dokonuje czynności opiekuńczych.
 5. Opieka weterynaryjna będzie dla kotów bezpłatna. W każdej przychodni koty przyjmowane będą bez kolejki. Weterynarz ma obowiązek być zawsze uśmiechnięty, sympatyczny, przyjaźnie usposobiony i przyodziany w czarny bawełniany fartuch, bo na takim najfajniej zostawia się sierść.
 6. Ustanowione zostaną nowe święta narodowe, w tym:
  1. Dzień Kota z Cheshire - 1 kwietnia
  2. Dzień Toma i Jerry'ego - 1 czerwca
  3. Ogólnopolski Dzień Lazanii połączony z Hucznymi Obchodami Urodzin Mistrza Garfielda - 19 czerwca
  4. Dzień Behemota - 31 października
 7. Każdemu kotu przysługiwać będą co najmniej dwie godziny zabawy dziennie w systemie naliczania sekundowego. Niewykorzystane minuty przechodzą oczywiście na dzień następny.
 8. Podpisane zostanie porozumienie z Polskim Związkiem Ogrodników, gwarantujące dostawy jednej paprotki tygodniowo dla każdego kota. Docelowo po roku Polska stanie się potęgą w produkcji efektownie tłukących się donic.
 9. Regularnie organizowane będą wystawy ludzi, aby każdy obywatel na bieżąco był informowany o tym, jakim jest opiekunem. Przyznawane klasy wystawowe to:
  1. BIF (Best in Feeding) - dla opiekuna, którego specjalnością jest odgadywanie zawczasu zachcianek żywieniowych kota.
  2. EXP (Expert Player) - dla opiekuna najbardziej efektywnie wykorzystującego czas przeznaczony na zabawę.
  3. EXS (Expert Scratcher) - dla najlepiej drapiącej za uszkiem lub pod bródką ręki (w przypadku nagrody za obydwie opcje, przyznawany jest tytuł EXS2).
  4. BLBC (Best Litter Box Cleaner) - dla opiekuna, który najregularniej wymienia żwirek i najlepiej dba o czystość kuwetki.
  5. BMC (Best Mulifunctional Caretaker) - dla opiekuna wielofunkcyjnego, czyli takiego, który otrzymał wszystkie wymienione klasy wystawowe
 10. Każdy z powyższych punktów programu może ulec zmianie pod wpływem: nagłego impulsu, przypadkowego zawadzenia o klawiaturę tylnymi łapkami i/lub ogonkiem, silnego stresu (spowodowanego nagłym przerwaniem mycia bądź snu) lub innymi czynnikami niezależnymi od sygnatariuszy.

Obywatel nieprzestrzegający któregokolwiek z powyższych punktów, skazany zostanie na ostentacyjną obojętność ze strony zaniedbywanego przez niego kota. Zakres i forma obojętności zostanie dowolnie wybrana przez rzeczonego kota (z obowiązkowymi przerwami na karmienie i wymianę żwirku).
Obywatele pokrzywdzeni przez los najstraszliwszą w świecie chorobą - alergią na kocią sierść, zobowiązani są do przyjęcia pod swój dach kota hipoalergicznego, aby nie czuli się wykluczeni z życia społecznego.

Uff! Dobry program to program zwięzły i przejrzysty. Zadowolona z efektów pracy pobiegłam z wydrukiem do mojego kota Dakara - jako przyszły premier powinien chyba zapoznać się z programem jako pierwszy. Akurat zaczynał się sezon wylegiwania się na balkonie, gdzie słoneczko grzało z każdym dniem coraz mocniej.
-          Patrz, Kiziak! - zawołałam, zwracając się do Dakara nieoficjalnie, pomimo doniosłości chwili. - Za dwa lata wejdziemy z tym programem do rządu! - dodałam i zamachałam kartką przed rudym pyszczkiem.
Dakar leniwie odwrócił głowę w moją stronę, mrużąc oczy. Widząc, że najwyraźniej oczekuję od niego jakiejś reakcji, powąchał podetkniętą pod nos kartkę i z namaszczeniem nagryzł jej róg. Potem już tylko przeciągnął się i jakby nigdy nic wrócił do opalania.
Możliwe, że to ugryzienie powinnam rozumieć jako: "zatwierdzam", ale Dakar nie wspomniał już nigdy o tej sprawie. Może w aktywności politycznej nie spodobało mu się słowo "aktywność"?
Anna KlimasaraKOT 7-8 - lipiec-sierpień 2007
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.