Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Azja

W starożytności odkryto szczególną użyteczność kotów na statkach. Jako członkowie załogi były niezwykle cenne chroniąc żywność przed szczurami. Właśnie dawne statki rozwiozły kota z Egiptu po Europie oraz wybrzeżach i wyspach Azji. O odróżnieniu od zabobonnej Europy, gdzie koty kojarzono z czarami i diabłem, w Azji kot cieszył się czcią. W krajach rolniczych umiano docenić to zwierzę. W Chinach, Japonii i innych krajach azjatyckich kot strzegł upraw jedwabiu przed szkodnikami. Był też strażnikiem świątyń, ulubieńcem mnichów i królów.
Podczas gdy w Europie czarny kot kojarzył się, ze złem i czarami, w Azji wywoływał skojarzenie z czarnymi chmurami, które zwiastowały deszcz zbawienny dla upraw.

Shen Chou 1494

Chiński obraz z okresu dynastii Ming. Sprawia wrażenie bardzo nowoczesnego i ukazuje charakter kota.

Noa i potop

XVI-wieczna miniatura przedstawiająca muzułmańską interpretację potopu. W tych dramatycznych okolicznościach jedynie kot siedzi sobie spokojnie patrząc na to co się dzieje ze stoickim spokojem.

Kot i złota rybka - Kuniyoshi Kitagawa XIX w.

 

Kot - japoński obraz XIX-wieczny

 

Kot i żółty motyl

Obraz XX-wiecznego malarza chińskiego Hsii Pei-hung.

 

 

HASEGAWA, SADANOBU 1970

Współczesny drzeworyt japoński

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.