Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

kot do adpocji WarszawaOdpowiedzialne podejście do adopcji kota oznacza zapewnienie kotu możliwości bezpiecznego transportu. Znalezienie zagubionego kota jest bardzo trudne i często niemozliwe. Odpowiedzialny opiekun zapewnia kotu bezpieczny transporter, w którym kot może podrożowac bezpiecznie.

Odpowiedzialna adopcja to także transport w bezpieczny sposób

Naszego adoptowanego kota  czasu do czasu trzeba kota przetransportować np. do lecznicy na szczepienie. Bardzo trudno jest nauczyć kota chodzenia na smyczy dlatego taki rodzaj przemieszczania się nie jest dobrym rozwiązaniem. Kota przewozimy w specjalnym transporterze. Nawet w samochodzie.

Ważne jest aby kot nie chodził luzem w samochodzie. Otwarcie okna, czy drzwi, już nie mówiąc o wypadku drogowym, spowoduje to, że kot wybiegnie z samochodu w nieznanym miejscu. Znalezienie zagubionego kota jest prawie niemożliwe.


Przykładem może być persik, który wybiegł z samochodu, który miał stłuczkę przy ul. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie kilka lat temu. Jego pani widziała na własne oczy, że kot wbiega na klatkę schodową pobliskiego budynku. Od razu tam pobiegła. Kota nie znalazła i mimo wielu tygodni poszukiwań nigdy się nie odnalazł.

Ważne jest aby zakupić odpowiedni kontener: mocne zamknięcie, solidna budowa, klipsy przy brzegach uniemożliwiające rozchylenie się i wypadnięcie drzwiczek. Niedobrym rozwiązaniem jest kratka na górze transportera. 

Wielu opiekunów kotów decyduje się na transporter szmaciany bo jest lekki. Innym podobają się transportery wiklinowe bo ładnie wyglądają w mieszkaniu. Niestety takie transportery mają wiele wad:
1. niepewne zamknięcie - przestraszony kot może łatwo się wydostać. Kot może wypchnąć głową drzwiczki wiklinowego kosza. Kot bez trudu otwiera nawet metalową kratkę będącą zamknięciem niektórych koszy wiklinowych. Szmaciane nosidełko musi mieć obróżkę ze smyczą ale to też nie jest odpowiednim zabezpieczeniem. Kiedyś pewna pani zaproponowała mi podwiezienie samochodem w zamian za trzymanie nosidła z jej kotem, żeby nagle nie wyskoczył. Było to trudne zadanie i całą drogę musiałam go trzymać z całej siły.
2. szybko się niszczą - transporter z masy plastycznej będzie nam służył na lata. Natomiast szmaciane i wiklinowe szybko ulegają zniszczeniu. Przed laty kupiłam dla kota piękny kosz wiklinowy, który w domu służył za domek do spania, gdzie kot czasem siedział. Bardzo szybko urwało się zamknięcie drzwiczek. Aby zabrać kota do weterynarza zawiązywałam drzwiczki sznurkiem a potem w gabinecie pracowicie rozwiązywałam i zawiązywałam supły denerwując się, że przedłużam czas wizyty, kiedy inni pacjenci czekają.
3. trudne utrzymanie w czystości - transporter z masy plastycznej bardzo łatwo jest umyć. Ma to szczególne znaczenie w czasie podróży. Koty bardzo sie stresują w czasie transportu, szczególnie jadąc samochodem lub autobusem. Zdarza sie, że zwymiotują lub narobią. Transporter szmaciany lub wiklinowy znacznie trudniej oczyścić. Ponadto długo schnie. Transporter plastikowy pozwoli uniknąć problemu, kiedy musisz na drugi dzień iść znowu z kotem do lecznicy a szmaciany transporter nie wysechł po praniu.
4. transporter plastikowy lepiej chroni kota przed wiatrem i deszczem

Warto ustawić transporter w domu aby kot traktował go jako domek do spania i przyzwyczaił się do niego, a nie kojarzył z nieprzyjemnością podróży.

Przed wyjściem włóż do transportera kocyk, który zapewni kotu ciepło i wchłonie nieczystości jeśli kot w stresie nasika lub zwymiotuje. Oczywiście brudny kocyk wyjmij w lecznicy, gdzie nie ma niebezpieczeństwa że kot wyskoczy.
Przed dłuższą podrożą warto dać kotu ziołowe suplementy uspokajające, jak również nie karmić na 12 godzin wcześniej.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.