Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

jak usunąć sierść kota z ubran

Jak usuwać sierść z ubrań i mieszkania


Obecność kota stanowi pewien problem - sierść na ubraniach. Jest to pewien problem, szczególnie gdy musimy ubrać się odpowiednio do pracy. Kociarze, a szczególnie kociary, radzą sobie róznie aby wyglądać elegancko bez sierści kociej  na ubraniach.

Niektórzy ubierają się w przedpokoju lub w łazience, gdzie kot nie ma dostępu. Niektórzy trzymają wyjściowe ubrania w pokrowcach. Warto też zabezpieczyć szafę, aby kot się do niej nie dostał. Niektórzy kociarze rezygnują calkowicie z ubrań czarnych.

Niektóre ubrania w ogóle nie chłoną sierści, inne z kolei przyciągają ja jak magnes, a jeszcze w inne tak się ona wżepia, że nie sposób jej usunąć.

 

Zdecydowanie jednak najlepszym sposobem jest czesanie kota. Codzienne lub przynajmniej co pare dni szczotkowanie naszego ulubieńca ogranicza do minimum ilosć sierści na ubraniach i meblach.

Poniżej sposoby usunięcia sierści:

 

 

 
  • specjalne szczotki usuwające włosie 
  • odkurzacz ze specjalną nakładką do tapicerki - to jest dobre do ubrań i do np. narzuty na łóżko
  • można okleić rękę szeroką taśmą klejąca i w ten sposób usuwać sierść z ubrania
  • dobrze też usuwa się włosie mokrą ręką
  • warto używać dobrego płynu do płukania - wtedy na ciuchach włoski się tak nie trzymają.

Niektóre tkaniny szczególnie przyciągają kurz i sierść. Dlatego chyba mając koty należy zrezygnować z niektórych ubrań np. z polarów.

Sposoby usuwania sierści z dywanu

  • z dywanów sierść schodzi super, gdy czyści się je ostrą szczotką
  • bardzo dobra jest wilgotna szmatka lub gąbka

Mając kota nie należy rezygnować z dywanu. Dywan w mieszkaniu wciąga włosie. Wydaje się jakby w mieszkaniu było mniej kurzu i włosia bo wchodzi ono w dywan. Kociarze, którzy nie mają dywanu czy wykładziny dywanowej znacznie bardziej narzekają na włosie w mieszkaniu.
Można kupić specjalną końcówkę do odkurzacza, która zbiera włosie z dywanu.

Specjalne szczotki

  • W dobrych sklepach zoologicznych i w supermarketach można kupić rolki ze specjalną taśmą samoprzylepną. Bardzo dobrze ściąga sierść z ubrań. Jest to kołowa szczotka z naklejonymi kilkunastoma warstwami klejącego papieru, który po zetknięciu z zafutrzonym ubraniem, przywraca mu schludny wygląd. Gdy jedna warstwa papieru straci już właściwości klejące, ściąga się ją a pod spodem jest nową klejącą.
  • obrotowa szczotka o klejącej powierzchni, którą można zmywać wodą z mydłem i nadal zachowuje właściwości zbierające kocią sierść.

Do zwierząt w domu trzeba się przystosować. A więc dobre ubrania do pracy lub do wyjścia trzeba raczej trzymać w szafie tak aby sierść się do nich nie dostała.

Niektóre materiały nie łapią włosia. Np. niektóre rodzaje polarów zupełnie nie przyciągają włosia, inne zaś pokrywają się jego grubą warstwą.

s2

s3


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.