Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Pieter Claesz 1597 - 1661

Malrz holenderski, malował głównie martwe natury. Najbardziej znany jego obraz to martwa natura z pięknym szklanym kielichem i obraną cytryną. Pięny szklany kielich występuje na wielu obrazach tego malarza.

Screen Shot 2015 06 20 at 11.26.17

Malarz alzacki specjalizujący się w martwych naturalch przysyconych nastrojem melancholii i przemijania.

 

circle of sebastien stoskopff kitchen still life with fish and cat 1650

 

circle of sebastien stoskopff kitchen still life with fish and cat 16502

Giuseppe Recco 1634-1695 - malarz włoski okresu baroku, twóca martwych natur. Malował florę i faunę morską, kwaity, martwe natury. Należał do artystycznej rodziny, gdyz jego ojciec i wuj byli malarzami kwiatów.

giuseppe recco

 

 

 

Clara Peeters (1607–1621) holenderska malarka 17-wieczna pochodząca z Antwerpii. Jej życie jest mało znane. Była jedną z pierwszych kobiet malarek holenderskiego złotego wieku. Specjalizowała się w martwej naturze i malowała głównie jedzenie, naczynia kuchenne, różne rodzaje sera.

Prawdopodobnie porzuciła malarstwo po ślubie. Nie jest to jednak pewne, gdyż pojawiły się informacje o jej pracach z późniejszego okresu. Niektórzy badacze twierdzą, że prowadziła małą szkołę artystyczną.

Jej malarstwo nosi cechy dojrzałego malarza, który odbył szkolenie. Jednak nie ma żadnych informacji gdzie się uczyła ani żadnych wzmianek w dokumentach gildii malarzy. Niektórzy badacze podejrzewaja, że mogła być córką malarza. Jednak część zapisów gildii zaginęła i stąd może pochodzić brak wzmianek o jej nauce malarstwa. Byla jednak członkiem gildii, gdyż na jej pracach znajdują się stemple gildii.

 

 

 

Clara Peeters A still life with carp

Johann Heinrich Roos - malarz niemiecki 1631 - 1685. Nalerzał do rodziny malarzy. Malrzem byli jego brat i syn. Specjalizował się w scenach rodzajowych, wiejskich idyllach. Malował także zwierzęta, głównie kozły i psy. 

painting1

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.