Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

gerarddouthecat

Geritt Dou, malarz holenderski działający w XVII wieku, był uczniem Rembarndta. Urodził się w 1613 roku jako syn szklarza i grawera i już jako chłopiec zaczął uczyć się zawodu grawera. Mając 15 lat rozpoczął naukę w pracowni Rembarndta. Zdobył sporą popularaność jako malarz. Malował obrazy o bardzo różnej tematyce. Największą popularność zdobyły mu sceny domowe, gdzie pojawiaja się 2 osoby przy jakiejś pracy. Wiele jego obrazów pokazuje postacie w oknie lub przy ladzie sklepowej.

Obraz kota w oknie osłoniętym kurtyną jest dośc nietypowy dla malarstwa tego okresu, gdyż na obrazie nie ma człowieka. Jak pokazały prześwietlenia obrazu malarz planował postać kobiety nachylającej się nad kotem. Na obrazie miałą być również pułapka na myszy, z której malarz zrezygnował.

Obrazy w tym okresie, szczególnie w malarstwie holenderskim, miały swoją symbolikę. Być może obraz miał symbolizować scenę miłosną i niebezpieczństwa grożące romansom pozamałżeńskim. Nie wiemy dlaczego autor zrezygnowal ze sceny i ograniczył się do namalowania samego kota.

Geritt Dou miał w swoim dorobku kilka zwierzaków. Jednym z nich jest przepiękny, nastrojowy Kozioł na tle krajobrazu. Obraz pokazuje przepiękną tonację kolorystyczną przechodzącą od błękitów do brązów. W tle ujawnia się dziwna scena miłosna, którą na pierwszy rzut oka można nie zauważyć.

 

 

 

Dou HerringSeller

 Na kilku obrazach Geritta Dou pojawiają się psy. Dość groźnie wyglądający, duży pies biały w rude laty, leży na ladzie sprzedawcy śledzi. 

Na kilku obrazach przedstawiony zostął biały pies, co ciekawe wydaje się jakby to był ten sam pies. Wydaje się, że jest to nieduży biały piesek, który śpi obok dużego, glinianego dzbana z ukruszonym wieczkiem.

Najpiękniejszy jest obraz gdzie pies jest sam. Obok niego widzimy gliniany dzban, z tyłu kosz wiklinowy, a na podłodze obok jeden kapeć. Nie wiele wiadomo na temat gego obrazu. Znajduje się on w prywatnej kolekcji.

Taki sam pies i taki sam dzbanek, już bez koszyka widzimy na obrazie przedstawiającym modlącą się kobietę. Identycznie taki sam pies, śpiący w tej samej pozie, pojawia się na obrazie Puszczanie baniek mydlanych. Tym razem nie śpi obok dzbanka lecz obok glinianej doniczki z kwiatkiem.

gerritdou

 

grace

 

the soap bubbles

 

 


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.