Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

 Co to jest program Złap Wysterylizuj Wypuść?

sterylizacja kotów wolno żyjącychZWW to metoda uznawana za najbardziej humanitarny i efektywny sposób zredukowania populacji kotów. Program ten polega na odłowieniu kotów wolno żyjących, dostarczeniu ich do lecznicy weterynaryjnej, gdzie zostaną  wysterylizowane , a następnie wypuszczenie na wolność. Przy okazji sterylizacji i pobytu w lecznicy kota można też wyleczyć z drobnych problemów zdrowotnych, odrobaczyć, odpchlić. Oczywiście poważniejsza choroba, infekcja, uniemożliwiają wysterylizowanie kota dlatego musi przebywać w lecznicy lub w domu u karmiciela aż wyzdrowieje. Szczepić można kota 2 tygodnie po sterylizacji.

Niestety często ludzie są przeciwnikami obecności kotów w piwnicach bloków i żądają odłowienia ich i wywiezienia do schroniska. Zdarza się, że robią to sami karmiciele, którzy myślą że w ten sposób rozwiążą problem.

 

 

 

Schronisko nie jest miejscem dla kotów, które w zamknięte z grupą innych kotów szybko chorują. Z natury kot jest zwierzęciem które poluje samotnie. Dlatego nie maja one wystarczającej odporności i w styczności z innymi kotami chorują. br /> W wielu krajach koty odwiezione do schroniska są po prostu usypiane.

Wywiezienie kotów do schroniska nie rozwiązuje problemu, gdyż na danym terenie zaczynają pojawiać się nowe koty i problem się odnawia. Lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie kolonii kotów na miejscu i wysterylizowanie zwierząt. Koty nie będą dopuszczały nowych, wędrujących przybyszów i ich liczba zmniejszy się droga naturalną. W San Francisco przeprowadzono badania wg. których kolonie kotów, gdzie prowadzono akcję sterylizacji, zmniejszyły się o 50%. Sterylizacja kotów na Uniwersytecie Stanford spowodowała że przyrost kolonii spadł do zera i drogą naturalnego umierania i adopcji kotów oswojonych kolonia zmniejszyła się o 50%.

Natomiast w Uniwersytecie Stanowym Onoma administracja podjęła akcję wyłapywania i usypiania kotów na kampusie mimo protestów karmicieli. Mniej niż rok po usunięciu wszystkich kotów z kampusu, zadomowiła się tam jeszcze większa ilość zwierząt. Na Uniwersytecie Georgetown urzędnicy szkolni złapali wszystkie koty i przewieźli je do lokalnej agencji kontroli zwierząt, gdzie zostały uśpione. Mniej niż 6 miesięcy później w jednym tylko miejscu pojawiło się 10 nowych, niewysterylizowanych kotów i 20 kociąt.

 
 
Przeciwnicy kotów często  przeszkadzają w dokarmianiu i szykanują karmicieli wysuwając argument, że to karmiciele przyciągają koty zostawiając dla nich karmę. Wiara, że to kolonie kotów powstają w skutek  działań karmicieli jest znanym mitem. W rzeczywistości, prawda jest zupełnie odwrotna. Karmiciele pomagają zwierzętom, które już są na danym terenie. Dlatego ważne jest aby odpowiednio opiekować się kotami wolno żyjącymi. Dzięki czemu przeciwników można przekonać, że koty nie stanowią zagrożenia i że ich liczba nie będzie się powiększać. Generalnie ludzie nie tyle są przeciwnikami kotów jako takich lecz nieczystości pozostawionych przez karmicieli oraz przez ludzi, którzy wyrzucają odpadki myśląc że w ten sposób pomagają zwierzętom.
 

 

Bardzo ważne jest aby karmiciele byli uczuleni na problem czystości.

  • poczekać aż koty zjedzą lub po obejściu miejsc karmienia wrócić tą samą drogą i pozbierać puste miseczki
  • sprzątać po pseudo karmicielach, którzy wyrzucają odpadki z domowej kuchni. Nadpsute mięso lub ryby, skwaśniałe jogurty, które ludzie często wyrzucają kotom, nie tylko nie stanowi dla kotów właściwego pożywienia ale też powoduje u nich poważne choroby i zatrucia. Szczególnie jest to niebezpieczne dla kociąt. Do tego porzucone odpadki gniją, śmierdzą i powodują protesty innych mieszkańców, którzy burzą się widząc nieczystości walające się pod ich oknami.
  • odpchlenie pomieszczeń piwnicznych
  • sprzątanie odchodów lub wstawienie do piwnic kuwet i regulanie je czyścić
     

     


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.