Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Odpowiedzialna adopcja

adopcja kota warszawaodpopwiedzialna adopcja kota oznacza zapewnienie zwierzęciu stalego domu na dobre i złe. Kot jest członkiem naszej rodziny bez względu na zmiany w naszym życiu. Opdowiedzialny opiekun nie pozbywa się kota, gdy na świat ma przyjść dziecko. Wiele dzieci wychowywało się z kotami.

 

Odpowiedzialna adopcja to planowanie na wypadek powiększenia się rodziny

Decydując się na przyjęcie zwierzaka warto zapoznać się z problemami dotyczącymi dzieci. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, którzy planują powiększenie rodziny.

kot do adopcji warszawaOdpowiedzialna adopcja to odpowiednie planowanie wyjazdówOdpowiedzialny opiekun nie wystawi na ulicę dziecka, gdy wyjeżdza na wakacje. Tak samo nie zostawia kota bez opieki. Biorąc kota do adopcji ważne jest abys miał plan na wypadek twojej nieobecnosci: wyjazdu, delegacji, szpitala. Nie można powiedzieć "nie mam co zrobić ze zwierzakiem". Masz do dyspozycji wiele rozwiązań np. hotel dla zwierząt.

Zwierzak jest członkiem rodziny i planujemy nasz wyjazd na wakacje tak aby zadbać o wszystkich członków rodziny. Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz z małżonkiem na wczasy. Czy zostawisz dziecko bez opieki, wywieziesz do lasu, żeby żywiło się jagodami? Oczywiście, nie! Podobnie zwierzak wymaga aby zaplanować opiekę nad nim w czasie wyjazdu. Masz wiele możliwości zabezpieczenia kota w czasie wakacji.

kot do adpocji WarszawaOdpowiedzialne podejście do adopcji kota oznacza zapewnienie kotu możliwości bezpiecznego transportu. Znalezienie zagubionego kota jest bardzo trudne i często niemozliwe. Odpowiedzialny opiekun zapewnia kotu bezpieczny transporter, w którym kot może podrożowac bezpiecznie.

Odpowiedzialna adopcja to także transport w bezpieczny sposób

Naszego adoptowanego kota  czasu do czasu trzeba kota przetransportować np. do lecznicy na szczepienie. Bardzo trudno jest nauczyć kota chodzenia na smyczy dlatego taki rodzaj przemieszczania się nie jest dobrym rozwiązaniem. Kota przewozimy w specjalnym transporterze. Nawet w samochodzie.

Ważne jest aby kot nie chodził luzem w samochodzie. Otwarcie okna, czy drzwi, już nie mówiąc o wypadku drogowym, spowoduje to, że kot wybiegnie z samochodu w nieznanym miejscu. Znalezienie zagubionego kota jest prawie niemożliwe.

odpowiedzialna adopcja kotaOsoby zajmujące sie adopcją kotów w Warszawie, pragną znaleźć dla nich najbardziej odopowiednich opiekunów. Odpowiedzialny opiekun to taki, który traktuje kota jak członka rodziny, któremu zapewnia stabilny dom i który dostosowuje swoje życie tak aby i jemu i zwierzakowi było dobrze.
W twoje życie wkracza nowy członek rodziny- kot. Chcesz aby jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem i był szczęśliwy. Ale czy na pewno myślisz o dobru swojego podopiecznego czy o własnym? Zwierzak nie jest zabawką, zachcianką, przytulanką, jest czującą istota, która ma inne zasady życiowe niż my ale czuje i chce być szczęśliwy.
Dlatego decyzję o adopcji zwierzaka należy podejmować odpowiedzialnie tak aby powstała relacja win-win - nam jest dobrze ze zwierzakiem i jemu z nami.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.