Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Starożytny Egipt

Kot pochodzi ze starożytnego Egiptu, gdzie w epoce nowego państwa czczony był pod postacią bogini Bastet. W krajach rolniczych czerpiących swe bogactwo z uprawy zboża zwierzęta te były szczególnie cenne, gdyż broniły spichleży przed szczurami i innymi gryzoniami.
W starożytnym Egipcie kot był zwierzęciem otoczonym szczególną czcią. Nic dziwnego, Egipt to kraj zboża, spichlerz świata śródziemnomorskiego.

Fragment fresku z grobu Ammenhotepa w Tebach (1450 pne) przedstawia Egipcjanina polującego na ptaki na bagnach. Jego kot upolował 3 ptaki.Współczesne figurki bogini Bastet sprzedawane jako pamiątki w Egipcie


satyryczny papirus - nowe państwo18 dynastia

26 dynastia

18 dynastia

664-630 p.n.e - figurka kota ze złotymi kolczykami w uszach reprezentuje boginię Bast

stela - 19 dynastia


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.